create your own site

Slniečková súťaž k Noci s Andersenom

Mobirise

Milí kamaráti,

ešte pred týmto “zvláštnym” obdobím, kedy sme v plnom prúde pripravovali Noc s Andersenom, sme pre vás vymysleli súťaž s obľúbeným umeleckým časopisom Slniečko. O súťaži ste sa mali dočítať v aprílovom vydaní, ktoré vychádza koncom marca. Keďže sa školy zatvorili a vy ste sa nedostali k svojmu časopisu, prichádza Slniečko k vám domov. Poďte si s nami zasúťažiť v pohodlí svojho domova.


V tomto roku ubehlo 215 rokov od narodenia Hansa Christiana Andersena, preto mu napíšte blahoželanie k narodeninám. Ak by ste mu pripravíte aj narodeninový darček, určite by sa potešil.

Ambasádorkou (dobrou vílou, ktorá podporuje túto akciu) tohto originálneho podujatia na Slovensku je speváčka Dara Rolins. V roku 1983 naspievala pesničku Pán Andersen. Vypočujte si ju a napíšte nám, aké rozprávky ste objavili v pesničke.

Viaceré rozprávky pána Andersena sa ocitli na divadelných doskách. Keďže rok 2020 je Rok slovenského divadla, nakreslite plagát na ľubovoľné divadelné predstavenie, ktoré ste videli. Nezabudnite nám napísať aj názov predstavenie a v ktorom divadle sa hralo.

Stačí, ak splníte 2 ľubovoľné úlohy. Svoje odpovede posielajte do 15. júna 2020 na adresu:

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Rázusova 1, 918 20 Trnava. Na obálku napíšte “Súťaž Noc s Andersenom”. Tešíme sa na Vaše listy. Zo všetkých súťažiacich odmeníme 2 kolektívy a 3 súťažiacich, ktorí získajú ročné predplatné časopisu Slniečko a tričko.

Celé znenie článku, ktorý sme uverejnili v časopise Slniečko nájdete na webe Noc s Andersenom v časti “na stiahnutie - aktuálne”.

Celé vydanie aprílového Slniečka si môžete prečítať aj online: https://www.litcentrum.sk/sites/default/files/periodical_issues_files/slniecko_april_2020_final_web_0.pdf

Slniečko má skvelú novinku - na webe Literárneho informačného centra nájdete všetky archívne čísla: https://www.litcentrum.sk/casopis/slniecko

19.5.2020, Lenka

© Copyright 2020 Adam Gábriš - All Rights Reserved