online site builder

Domáca Noc s Andersenom

Mobirise

Tešili ste sa, že zažijete dobrodružnú rozprávkovú Noc s Andersenom vo svojej knižnici alebo v škole? Nebuďte smutní! Spravte si doma svoju vlastnú rodinnú Noc s Andersenom. Zapojte do rozprávkovej Noci s Andersenom rodičov, súrodencov alebo aj domácich miláčikov, spravte si piatkový rodinný večer plný čitateľských zážitkov.


Pripravte si knižky, baterky, zahrajte sa hry, ktoré sme pre vás pripravili v Programovom nápadníku:

http://www.nocsandersenom.sk/aktualne.html

http://www.nocsandersenom.sk/archiv.html

Môžete si vylepiť plagát so svojim vlastným program. Plagát nájdete na webe v časti “na stiahnutie”.

Na úvod si pustite a zaspievajte pesničku našej ambasádorky Dary Rolins, Pán Andersen, ktorú naspievala v roku 1983 ešte ako Darinka Rolincová.

https://www.youtube.com/watch?v=ayYvbZAPPlk

https://www.youtube.com/watch?v=Tcda-0ZkM4E

Text pesničky: https://www.csmusic.sk/song-6887-pan-andersen


Ponúkame vám témy rozprávkovej noci:

Narodeniny pána Andersena - H. CH. Andersen by mal v tomto roku 215. výročie narodenia (2. 4. 1805 – 4. 8. 1875), pripravte mu narodeninovú oslavu (môžete k tomu doplniť tortu, blahoželania, darčeky).

Rok slovenského divadla - nejedna Andersenova rozprávka sa odohrala na divadelných doskách. Tento rok si pripomíname 100. výročie založenia prvého profesionálneho divadla na Slovensku, a preto jednou z tém Noci s Andersenom je aj divadlo - zahrajte sa na divadlo, zdramatizujte si rozprávku alebo iné literárne dielo, pripravte kulisy a kostýmy.

Nezabudnite si pre svoj dobrodružný večer pripraviť aj čitateľský priestor, ktorý navodí tú správnu atmosféru. Prispôsobte svoju izbu svojej obľúbenej knihe. Premeňte ju napr. na kupé vo vlaku, ktorý smeruje do Rokfortu alebo na súkromnú lóžu v divadle, či na les, cez ktorý cupitá Červená čiapočka. Môžete si spraviť svoj čitateľský hrad, bunker, vankúšové kráľovstvo alebo čokoľvek, čo vám spríjemní čítanie. Fantázie sa medze nekladú.

 

V spolupráci s vydavateľstvom SLOVART sme pre vás pripravili súťaž. Súťažný formulár nájdete priamo na webe Noci s Andersenom a na portáli Infolib: www.infolib.sk. Odpovede môžete posielať už počas Noci s Andersenom alebo v termíne až do 20. 11. 2020.

 

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o Váš zážitok a pošlete nám foto alebo video z Vašej domácej Noci s Andersenom. Troch “spáčov” odmeníme knižnými cenami. Svoje nočné zážitky nám posielajte do 31. októbra 2020 na emailovú adresu: info@nocsandersenom.sk alebo priamo na Facebooku

https://www.facebook.com/nocsandersenom

Tešíme sa na Vaše správy.


7.10.2020 Lenka


© Copyright 2020 Adam Gábriš - All Rights Reserved