20. 3. 2024 Lenka

Domáca Noc s Andersenom

Dobrodružná rozprávková Noc s Andersenom sa koná nielen vo verejných a školských knižniciach, ale aj v školách, škôlkach, centrách pre rodiny a deti, kultúrnych centrách… Môže sa konať aj u vás doma, spravte si svoju vlastnú rodinnú Noc s Andersenom. Zapojte do nej rodičov, súrodencov alebo aj domácich miláčikov, spravte si piatkový rodinný večer plný príbehov.

Pripravte si knižky, baterky, zahrajte sa hry, ktoré sme pre vás pripravili v Programovom nápadníku. Môžete si vylepiť plagát so svojím vlastným program, vytlačiť nálepky alebo záložky. Všetko nájdete na webe v časti: na stiahnutie.

Nezabudnite si pre svoj dobrodružný večer pripraviť aj čitateľský priestor, ktorý navodí tú správnu atmosféru. Prispôsobte svoju izbu svojej obľúbenej knihe. Premeňte ju napr. na kupé vo vlaku, ktorý smeruje do Rokfortu alebo na súkromnú lóžu v divadle, či na les, cez ktorý cupitá Červená čiapočka. Môžete si spraviť svoj čitateľský hrad, bunker, vankúšové kráľovstvo alebo čokoľvek, čo vám spríjemní čítanie. Fantázie sa medze nekladú.

V spolupráci s vydavateľstvom SLOVART sme pripravili súťaž. Súťažný formulár nájdete priamo na webe Noci s Andersenom v piatok 22. marca 2024. Odpovede môžete posielať už počas Noci s Andersenom alebo až do 12. 5. 2024.

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o Váš zážitok a pošlete nám foto alebo video z Vašej domácej Noci s Andersenom. Troch „spáčov” odmeníme knižnými cenami. Svoje nočné zážitky nám posielajte do 30. apríla 2024 na e-mailovú adresu: info@nocsandersenom.sk alebo priamo na Facebooku.

Tešíme sa na vaše správy.


© Copyright 2024 SSKK